środa, 10 lipca 2013

Haaaj !

Między przeszłością a przyszłością !Bardzo chciałabym się z wami podzielić moimi przemyśleniami na temat tego , jak często ludzie przeżywają przeszłość , to co było, co się wydarzyło ,nie koniecznie dobrego!
Ile można rozpamiętywać  nieudane związki, czy też sprawy których nie udało nam się doprowadzić do końca .  Uważam , że każde momenty w naszym życiu zdarzyły się po coś , każda osoba przyczyniła się jakoś do rozwoju naszej osobowości ,więc po co zaprzątać głowę zbędnymi myślami , i gdybać "Co by było gdybym postąpił /postąpiła inaczej".
Powinniśmy przeszłość oddzielić grubą kreską jednocześnie dobrze ją wspominając.Przede wszystkim traktować ją  jako cenną lekcje życia, która w przyszłości może zaowocować czymś pozytywnym.
Życie cały czas biegnie do przodu , tego co się wydarzyło, nie można cofnąć ani poprawić , więc po to ? Dlaczego niektórzy ludzie tak bardzo lubią sobie komplikować życie ?
Moja rada na dziś jest prosta :

Wyciągajmy wnioski z naszych decyzji,postępowania [przeszłości] I budujmy swoją przyszłość na nowych być może lepszych doświadczeniach . Wszytsko zależy od nas . Od naszego punktu widzenia i patrzenia na świat . Niby to jest tak proste i banalne , a jedank bardzo DUŻO ludzi ma z tym problem , nie żyją chwilą obecna bądź przyszłością tylko skupiają sie na tym co było .. I nie jest to zbyt dobre , bo zabija w nas entuzjazm !
A jest on szalenie potrzebny aby żyć Szczęśliwie !

Tego wszystkim życzę, aby wasze życie skupiało się nad tym co jest teraz bądź co jeszcze jest przed wami. Bo być może czeka na was coś niesamowitego ,wspaniałego !
Także , jeżeli ktokolwiek teraz ma problem z pożegnaniem się  z tym co było , polecam aby :
1. ZAAKCEPTOWAŁ TO, przecież nie można wrócić do tego i zrobić inaczej , to co było jest już daleko za nami ,wystarczy się z tym pogodzić ! 
2. NIE ROBIŁ SOBIE WYRZUTÓW, przecież jesteśmy tylko ludźmi i każdy popełnia błędy ,mniejsze bądź większe ..
3. RAZ NA ZAWSZE UPORZĄDKOWAŁ TO W SWOJEJ GŁOWIE, tylko my sami jesteśmy w stanie uświadomić sobie, przetłumaczyć wiele rzeczy ,np. to ,że skoro to już się wydarzyło to drugi raz taka sama sytuacja nie będzie miała  miejsca, bo przecież uczymy się na własnych błędach , potraktujmy to tak ! Jako nauczkę , lekcję , doświadczenie ! :-)


A teraz mała zapowiedź , co w następnym poście  :-)

Loove & Smile , Nejti ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz